naglowek.jpg
 
Aktualności
Wystawa prac Justyny Andrzejewskiej i Pawła Baśnika
13-01-2016

 

 

11 stycznia w szkolnej galerii „Na rogu” w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli odbył się wernisaż prac absolwentów szkoły Justyny Andrzejewskiej i Pawła Baśnika.

 


Justyna Andrzejewska - w swojej twórczości skupia się na budowaniu rysunków za pomocą oszczędnych środków formalnych opierających się na modelunku światłocieniowym, dzięki któremu zwykle można zdefiniować stosunki przestrzenne, które przedstawia obraz. Niekiedy poszczególne części są zestawiane w taki sposób aby tworzyć optyczne iluzje ruchu i pulsacji poddające w wątpliwość to, który element jest bliżej a który dalej. Równie ważną rzeczą obok wspomnianych optycznych oddziaływań jest próba odnalezienia jak najkorzystniejszych proporcji elementów składających się na całościowy wygląd dzieła w wymiarze estetycznym. Chodzi tu o wzajemne oddziaływanie pomiędzy częściami, ale także relację części do ich całości.

 

 


Paweł Baśniak - W praktyce artystycznej Paweł Baśnik łączy efektowność warsztatu realistycznego z intrygującą warstwą znaczeniową. Wykorzystując mimetyczny potencjał medium odwołuje się do jego pamięciowych funkcji. Nie unikając klasycznych wyzwań realizacyjnych podejmuje odważne eksperymenty, szeroko wykorzystując potencjał medium i jego związki nie tylko z kategoriami przestrzennymi, ale także czasowymi. Dla oceny dotychczasowego dorobku artystycznego Pawła Baśnika czynnikiem znaczącym jest fakt, że jest on absolwentem zaledwie III roku studiów. W kontekście relatywnie młodego wieku zaskakuje mnogość i wielowątkowość realizacji rozpiętych pomiędzy figuracją i malarskim eksperymentem, biegłość warsztatowa i intelektualna dojrzałość jego poszukiwań. Aktywność wystawiennicza i konkursowa a także nagrody na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim stanowią dla rozwoju jego twórczości prognostyk jednoznacznie obiecujący - mówi o artyście prof. Łukasz Huculak z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.


(źródło: http://www.nasze.fm)


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg