naglowek.jpg
 
Aktualności
Zduńskowolanki laureatkami konkursu "Lady D"
20-05-2015

Dwie zduńskowolanki - panie Joanna Jarosławska i Marta Langner zostały laureatkami konkursu „LADY D, czyli Kobieta Niezwykła” im. Krystyny Bochenek, adresowanym do kobiet niepełnosprawnych z województwa łódzkiego. Gratulujemy!

 

Konkurs miał na celu uhonorowanie kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego.

 

Pani Joanna Jarosławska to laureatka pierwszego miejsca w kategorii „Życie zawodowe”. Jury konkursu doceniło jej bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka, która daleko wykracza poza zakres pracy zawodowej oraz zaangażowanie w działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Pani Joanna Jarosławska jest dyrektorką Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Poza pracą zawodową współpracuje, m.in., z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, z którą stworzyła pierwszy w Polsce program „Młodzież i pierwsza pomoc”, współorganizuje Ogólnopolskie Zjazdy Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca. Zorganizowała również kampanię oświadczeń woli „Przeszczep to Życie”, współpracuje z Fundacją DKMS (baza dawców komórek macierzystych). Pani Joanna Jarosławska jest również współorganizatorką jednego z największych przedsięwzięć promujących historię w naszym regionie – rekonstrukcji walk obronnych w Beleniu.

 

Pani Marta Langner  to laureatka pierwszej nagrody w kategorii „Sport”. Pani Marta, pomimo młodego wieku i swojej niepełnosprawności, bierze czynny udział w życiu sportowym.

Jako lekkoatletka uczestniczyła i zdobywała nagrody w wielu olimpiadach, zawodach i konkursach. Wśród osiągnięć pani Marty Langner znajdują się, m.in., udział w Mistrzostwach Europy w Swansea w Walii,  Mistrzostwach Świata w Lyonie, Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, Mistrzostwach Europy w holenderskim Stadskanal oraz wiele startów i nagród zdobywanych na arenach sportowych zawodów rozgrywanych w kraju i różnych częściach świata.

Laureatka zawodniczo związana jest z Klubem Sportowym Start w Zduńskiej Woli.

 

Konkurs zorganizowali Parlamentarna Grupa Kobiet i Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad konkursem „Lady D.” na etapie wojewódzkim w województwie łódzkim sprawowali  Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska. 

 

Na zdjęciu: pierwsza od lewej - Marta Langner, pierwsza wśród kobiet od prawej - Joanna Jarosławska

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg