naglowek.jpg
 
Aktualności
Grant na lepszy start
14-04-2015

W poniedziałek (13 kwietnia br.) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli zrobiło się naprawdę tłoczno, a wszystko za sprawą Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania POLCENTRUM, które wraz z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu zorganizowało spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania mikrodotacji i aplikowania w konkursie o Grant na lepszy start.

 

Do wzięcia udziału w konkursie zachęcane były młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zduńskowolskiego.


W konkursie można ubiegać się o mikrodotację do 5.000 zł.


Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja na spotkaniu przybyłych osób oraz liczba składanych do tej pory wniosków o wsparcie.

 

 

W SKRÓCIE: 


GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wsperacie udzielane jest na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

 

 

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu na najciekawsze lokalne inicjatywy. Wsperacie uzyskują „zwykli ludzie”, którzy chcą działać na rzecz swoich społeczności. Kwota alokacji środków wynosi w tym roku 200 000 zł.

 

Wnioski można składać za pośrednictwem generatora wniosków
w okresie od 30 marca do 30 kwietnia.


Jeśli macie Państwo pomysł na wspólne działanie na rzecz swojej społeczności lokalnej
zachęcamy do składania wniosków!

Więcej o programie na stronie www.grantnalepszystart.pl.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg