PMOS. Boiska piłkarskie. Podsumowanie projektu
26-10-2016
Galerie:

Podsumowano projekt "Budowa oświetlenia boisk piłkarskich Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli " przy ul. Dolnej. Jedną z atrakcji był rozegrany międzynarodowy mecz piłki nożnej Polska - Macedonia. Wydarzeniu towarzyszyły też mecze rozegrane przez zawodników, trenujących na co dzień na boiskach PMOS.

Całość uświetniło wypuszczenie przez dzieci baloników oraz pokaz sztucznych ogni.

Projekt pn.: „Budowa oświetlenia boisk piłkarskich Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli” został zrealizowany w dwóch etapach:

Etap I – realizowany od sierpnia 2015 r. do października 2015 r. obejmował:

• wykonanie instalacji oświetleniowej wraz z montażem 4 szt. masztów oświetleniowych oraz wykonanie linii systemu monitorującego przy boisku od ul. Dolnej;

• budowę odkrytej trybuny wraz z montażem siedzisk dla 200 widzów przy boisku od ul. Dolnej.

Etap II – realizowany od listopada 2015 r. do sierpnia 2016 r. obejmował:

• wykonanie instalacji oświetleniowej wraz z montażem 6 masztów oświetleniowych oraz wykonanie linii systemu monitorującego przy boisku od ul. Piwnej,

• budowę częściowo zadaszonej trybuny oraz miejsc siedzących (siedziska dla 200 widzów) przy boisku od ul. Piwnej,

• budowę odkrytej trybuny wbudowanej w istniejący nasyp ziemny przy ulicy Piwnej wraz z montażem siedzisk dla 225 widzów,

• budowę zjazdu publicznego z ul. Piwnej.

Zadanie jest współfinansowane z dotacji przyznanej przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej oraz ze środków własnych Powiatu Zduńskowolskiego.

Roboty budowlane wykonane były przez konsorcjum dwóch firm „SALTEX EUROPA” z Wrocławia i „ADA - LIGHT” z Gostynina.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 1 190 605 zł.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 320 202 zł.