Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej
04-01-2016

W powiecie zduńskowolskim powstały punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Można z niej skorzystać w Zduńskiej Woli, Szadku i Zapolicach. Pomoc jest organizowana na podstawie Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej z sierpnia ubiegłego roku.

Z bezpłatnie świadczonej pomocy prawnej mogą korzystać: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną oraz kobiety w ciąży.

Świadczona pomoc prawna obejmuje:

- udzielenie informacji o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach;

- wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego;

lub

- sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym.

Warto pokreślić, że w punktach nie uzyskamy pomocy dotyczącej spraw:

- podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej;

- z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego;

- związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Zachęcamy do korzystania!

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób spełniających powyższe warunki:

Zduńska Wola

Budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

ul. Żeromskiego 3 a

punkt czynny: poniedziałki, wtorki, czwartki w godz. 8.00 -12.00,

środy w godz. 11.30 – 15.30,

piątki w godz. 12.00 – 16.00.

Szadek

Budynek Urzędu Gminy i Miasta w Szadku

ul. Warszawska 3 (sala USC)

punkt czynny: poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 9.00 -13.00,

środy w godz. 13.00 – 17.00.

Zapolice

Budynek Urzędu Gminy Zapolice

ul. Plac Strażacki 5 (pokój nr 17 – pierwsze piętro)

punkt czynny: poniedziałki w godz. 12.00 - 16.00, wtorki i piątki w godz. 11.00 - 15.00, środy i czwartki w godz. 9.00 – 13.00.