naglowek.jpg
 
Aktualności
Młodzież umie udzielać pierwszej pomocy
18-06-2015

Zakończyła się kolejna edycja szkoleń dla młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wzięło w niej udział 770 uczniów z 29 klas drugich lub trzecich liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych uczęszczający do siedmiu szkół prowadzonych przez powiat zduńskowolski.

 

Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Młodzież i Pierwsza Pomoc”, realizowanego we współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Ogółem w siedmiu edycjach programu przeszkolonych zostało już blisko siedem tysięcy uczniów.

 

Jak podkreślają organizatorzy akcji, najważniejsze w tym programie jest to, by nauczyć młodzież odwagi, by nie bali się podejść do osoby poszkodowanej, udzielić jej pierwszej pomocy oraz wezwać dalszą pomoc. Po szkoleniach młodzież wie jak reanimować, co robić przy zadławieniach lub kiedy osoba traci przytomność i jak postępować w przypadku poparzeń.

 

W uroczystym podsumowaniu szkoleń, które miało miejsce na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, wzięli udział przedstawiciele organizatorów projektu, a uczniowie odebrali certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Kursanci pokazali także swoje nowo nabyte umiejętności przy udzielaniu pierwszej pomocy podczas symulowanego wypadku z udziałem samochodu i motocykla.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg