Orkiestry dęte grały w osiedlu Karsznice [zdjęcia]

Włodzimierz Rychliński
Pierwszy raz odbył się w Zduńskiej Woli Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych. Zrealizowany został w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zainteresowanie słuchaczy było większe, niż spodziewali się tego pomysłodawcy. Orkiestry dęte grały w osiedlu Karsznice.

W przeglądzie wzięło udział 9 orkiestr. Oprócz gospodarzy były to: Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Burzeninie, Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku, Strażacka Orkiestra Dęta "Druh" przy OSP w Sędziejowicach, Miejska Orkiestra Dęta OSP w Sieradzu, Miejska Orkiestra Dęta w Łasku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Górce Pabianickiej, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz. Muzycy spotkali się na pl. Zwycięstwa. Ulicami Grunwaldzką i Okrzei przeszli na stadion, gdzie odbyły się prezentacje. Na rozpoczęcie przeglądu wszystkie orkiestry wykonały marsz "Golden sun" Willy'ego Langa. Trybuny stadionu przy Okrzei były wypełnione miłośnikami takiego grania.

– Wiedziałem, że mieszkańcy lubią orkiestry dęte. Stąd ten pomysł. Zrealizowaliśmy go wspólnie i mam zamiar kontynuować to przedsięwzięcie – obiecuje Feliks Pacewicz, pomysłodawca przeglądu.

Regionalny Przegląd Amatorskich Orkiestr Dętych to inicjatywa zgłoszona do zadań w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Oddane na to zostały 643 głosy. Organizacja pochłonęła ponad 33 tys. zł. Feliks Pacewicz zapowiada, że będą kolejne przeglądy. Mają się odbywać w cyklu dwuletnim.

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele