naglowek.jpg
 
Aktualności
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Zduńskowolskiego
14-11-2014

16 radnych zebrało się na posiedzeniu zwołanym w trybie nadzwyczajnym w dniu 13 listopada – powodem była ubiegłotygodniowa oferta Urzędu Marszałkowskiego, dotycząca możliwości dofinansowania projektu „Arka”, który został zgłoszony przez Powiat Zduńskowolski już w 2011 roku, lecz trafił na listę rezerwową. Projekt zakłada rewitalizację byłej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ul. Dąbrowskiego na potrzeby instytucji pomocy społecznej – mają tam powstać Ośrodek Interwencji Kryzysowej działający w strukturach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

Ponieważ oczekiwanie na środki trwało kilka lat, Powiat podjął decyzję o utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w budynku dawnych warsztatów Zespołu Szkół Elektronicznych (Dom zacznie funkcjonować w pierwszej połowie przyszłego roku), natomiast w budynku przy ul. Dąbrowskiego planowano – w ramach projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty” – zainstalowanie multimedialnego Muzeum Historii Walk nad Wartą. Starosta Wojciech Rychlik rekomendował w imieniu Zarządu Powiatu przyjęcie dofinansowania w wysokości blisko 4.3 mln zł (stanowiącego 85% wydatków kwalifikowanych); pośpiech jest wskazany ze względu na konieczność podpisania umów z Zarządem Województwa do końca bieżącego miesiąca. Za realizacją projektu „Arka” przemawia to, że powiat nie byłby w stanie sfinansować remontu zabytkowego obiektu z własnych środków, a co do potrzeb w zakresie pomocy społecznej dla osób starszych i niepełnosprawnych, to wiele jeszcze trzeba zrobić, by je zaspokoić. Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na propozycję Zarządu. Projekt „Arka” ma być zrealizowany do końca 2015 roku; wkład własny Powiatu wyniesie 809 tys. zł.

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg