Pierwszy Inkubator Przedsiębiorczości poza Łodzią w Zduńskiej Woli

Dziś przed budynkiem przyszłej siedziby Inkubatora, a gdzie do niedawna mieścił się Powiatowy Urząd Pracy w obecności Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia został podpisany list intencyjny pomiędzy Starostą Zduńskowolskim panem Wojciechem Rychlikiem a Prezesem Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. panem Przemysławem Andrzejakiem.

Inkubator umożliwi nowym firmom szybsze wejście na rynek i przyciągnięcie kapitału inwestycyjnego. Zapewni nowym przedsiębiorcom wsparcie, między innymi doradcze, szkoleniowe oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów gospodarczych w pierwszym, najtrudniejszym okresie istnienia. Firmy te będą mogły tworzyć nowe miejsca pracy, przyczyniać się do społeczno-gospodarczej rewitalizacji środowiska lokalnego, komercjalizować nowe technologie. W ramach czynszu przedsiębiorca otrzymuje wyposażoną powierzchnię biurową, dostęp do komputera oraz sieci internetowej.

Wszystko to ma na celu stworzenie sprzyjającej atmosfery do lepszego rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Są już plany rozbudowy budynku przy Szadkowskiej o salę konferencyjną. Na zewnątrz ma powstać także winda.

Inkubator Przedsiębiorczości w Zduńskiej Woli powinien ruszyć pod konie 2015 roku.