naglowek.jpg
 
Aktualności
UWAGA! Potwierdzenie dwóch ognisk ptasiej grypy
24-02-2020

W związku z potwierdzeniem dwóch ognisk ptasiej grypy, prosimy o zapoznanie się z filmem informacyjnym dla mieszkańców województwa łódzkiego.

 

W województwie łódzkim pojawiły się dwa ogniska ptasiej grypy - na terenie powiatów sieradzkiego i łowickiego. Służby odpowiedzialne za reagowanie i usuwanie skutków epizootii przystąpiły do działań. Wdrożono wszystkie procedury zwalczania choroby przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu.

Wszystkim hodowcom drobiu przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

 Pamiętajmy również, że wirus ptasiej grypy nie stanowi zagrożenia dla człowieka!

Zaleca się jednak, szczególnie osobom zawodowo mających kontakt z drobiem i ptakami dzikimi, stosowanie rutynowych zasad higieny, takich jak mycie rąk ciepłą wodą z mydłem oraz unikanie bezpośredniego kontaktu z drobiem chorym, padłym ptactwem dzikim oraz przedmiotami, na których znajdują się ślady ptasich odchodów.

Więcej informacji:

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/grypa-ptakow#bądźznamibądźbezpieczny #zarządzaniekryzysowe #inspektoratweterynarii #WIWwŁodzi #ptasiagrypa

 

FILM

http://mof-zdunskawola-karsznice.pl/video-1582393933.mp4

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg