Dzień Seniora w ZUS
11-10-2019

W październiku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje tzw. Dzień Seniora. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i aktywizacja osób starszych. II oddział ZUS w Łodzi, Dzień Seniora organizuje 16 października. Warto tego dnia przyjść do ZUS, gdzie prócz doradców emerytalnych, na klientów będą czekali także przedstawiciele innych instytucji.

W siedzibie oddziału przy ul. Kilińskiego 7/11, w Zduńskiej Woli w ramach Dnia Seniora, ZUS zaprasza klientów od 10:00 do 13:00.

W tym czasie na Sali Obsługi Klientów na Seniorów czekać będą doradcy emerytalni ZUS, którzy udzielą wszelkich informacji na temat posiadanej emerytury, ale także na temat emerytury, na którą dopiero chcemy się wybrać. Osoby, które zastanawiają się już nad przejściem na emeryturę i mają obliczony kapitał początkowy, dowiedzą się od doradcy jaka jest prognozowana wysokość emerytury w chwili gdy osiągną wiek emerytalny, albo w późniejszym wskazanym przez nie terminie przejścia na emeryturę. Doradcy odpowiedzą też na pytania z zakresu świadczeń uzupełniających dla osób z niesamodzielnością.

Na sali dyżurować też będą przedstawiciele Policji, którzy będą mówili o tym jak uchronić się przed oszustami i dbać o własne bezpieczeństwo, a na Sali Obsługi Klientów w Zduńskiej Woli, dodatkowo spotka się z nami Powiatowy Rzecznik Konsumenta, który zwróci uwagę jak bronić się przed niechcianymi zakupami.