naglowek.jpg
 
Aktualności
XVI Ogólnopolska Gala Kapel w Szadku
09-07-2019

7 lipca 2019 roku w amfiteatrze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku pojawiło się aż dziesięć kapel z terenu całej Polski podczas XVI Ogólnopolskiej Gali Kapel Podwórkowych w Szadku.


Byli to: Kapela Spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego, Kapela Znad Baryczy z Odolanowa, Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Kapela Płocka z Płocka, Kapela z Naszego Miasteczka z Czerwionki – Leszczyny, Kapela Tońko z Dynowa, Kapela Pożarniki z OSP Sieradz Woźniki, Kapela Webry ze Zduńskiej Woli, Kapela Fama z Szadku oraz Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy”.  Wszyscy otrzymali okoliczne statuetki oraz dyplomy.

Muzyka biesiadna w jakiej specjalizują się wszyscy uczestnicy Gali porwała wiele osób do tańca, a sama zabawa przeciągnęła się do późnych godzin wieczornych. Podczas trwania imprezy, można było posilić się produktami regionalnymi przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich i pokrzepić się rodzimym piwem z Browaru Rzemieślniczego z Przatowa.

W strefie zabaw dzieci mogły skorzystać z zabawek dmuchanych i gokartów, a także  przejechać się bryczką z gospodarstwa agroturystycznego p. Jarosława Wawrzyniaka z Gór Prusinowskich.

Organizatorami byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, Towarzystwo Przyjaciół Szadku oraz Kapela Szadkowiacy.

Całe wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym przez:

Marszałka Województwa Łódzkiego – Pana Grzegorza Schreibera, Starostę Zduńskowolskiego – Panią Hannę Iwaniuk oraz Burmistrza Gminy i Miasta Szadek - Pana Artura Ławniczaka.

Patronatem medialnym Ogólnopolską Galę Kapel Podwórkowych objęli: TVP 3 Łódź, Regionalna Informacyjna Telewizja Internetowa „TV Centrum”, portal internetowy „www.ezdunska.pl”, Telewizyjny portal SIEWIE.TV – Sieradzkie Wieści Telewizyjne oraz Dziennik Łódzki.

Impreza współfinansowana była z budżetu Województwa Łódzkiego,  Powiatu Zduńskowolskiego oraz Gminy i Miasta Szadek.

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć dostępnych na: https://www.facebook.com/Powiat-Zdu%C5%84skowolski-279864265398152/

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg