Hufiec Pracy 5-15.„NAJSPRAWNIEJSI W ZAWODZIE 2019”
18-04-2019

Dominik Bielawski i Daria Jatczak z Poddębic reprezentowali Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli na wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu OHP „Najsprawniejszy w zawodzie 2019” w kategoriach: mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer.

9 kwietnia 2019r. w Łowiczu do rywalizacji przystąpili  mechanicy kończący w tym roku naukę zawodu. W części teoretycznej konkursu uczestnicy odpowiadali na 30 pytań testowych, natomiast zadanie praktyczne polegało na pomiarach warsztatowych silnika samochodu osobowego. Komisja konkursowa oceniała zorganizowanie stanowiska pracy, czynności związane z wykonaniem zadania z zachowaniem przepisów BHP.

Dominik Bielawski- uczeń ZSP w Poddębicach, reprezentujący zakład LOGICAR w Poddębicach zajął V miejsce w województwie

16 kwietnia 2018 roku w Bełchatowie przeprowadzono konkurs w kategorii fryzjer.

Młodociane fryzjerki  rozpoczęły współzawodnictwo od sprawdzenia wiedzy teoretycznej. Następnie przystąpiły do realizacji zadań praktycznych: wyciskanie fal na mokro, nawijanie włosów na klipsy, nawijanie trwałej ondulacji a także wykonanie fryzury pasującej do tematu: „Karnawałowy zawrót głowy” na główce treningowej.

Daria Jatczak-uczennica ZSP w Poddębicach, reprezentująca Zakład Fryzjerski „Beata” zajęła VII miejsce w województwie.

Dominik i Daria są wychowankami Hufca Pracy w Zduńskiej Woli: Romualda Krystyniaka-Komendanta Hufca i Katarzyny Wajman- Wychowawcy.

Celem konkursów było sprawdzenie poziomu przygotowania uczestników OHP do zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczała Pani Barbara Stanisława Günther- Wojewódzki Komendant OHP w Łodzi

Tekst: Katarzyna Wajman

Zdjęcia: Katarzyna Wajman, ŁWK OHP

Reprezentant 5-15 HP w Zduńskiej Woli-Dominik Bielawski podczas wykonywania