Młodzież potrafi ratować
26-04-2017
Galerie:
Ilość fotografii: 19

Ponad 800 uczniów przeszkolili w ramach 9. edycji programu "Młodzież i pierwsza pomoc" zduńskowolscy strażacy.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie z przedostatnich klas szkół średnich z terenu powiatu zduńskowolskiego. Program jest efektem współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Przez dziewięć lat trwania programu przeszkolono już kilka tysięcy uczniów, którzy dzięki temu wiedzą, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

Podczas podsumowania projektu w siedzibie PPSP w Zduńskiej Woli, młodzież zaprezentowała zdobytą wiedzę. Zasymulowano w tym celu wypadek motocyklisty.

Wszyscy uczestnicy 9. edycji programu "Młodzież i pierwsza pomoc" otrzymali pamiątkowe dyplomy.