Światowy Dzień Zespołu Downa
21-03-2017

Ulicami naszego powiatu przemaszerowała młodzież oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, którzy wspólnie obchodzili Światowy Dzień Zespołu Downa.

Tanecznym krokiem, przy dźwięku wesołej muzyki uczestnicy dotarli również do Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, gdzie słodkim poczęstunkiem powitał ich pan Marcin Łabędzki, Wicestarosta Zduńskowolski wraz z pracownikami Wydziału Edukacji.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.