naglowek.jpg
 
Aktualności
Emerytura i renta na święta
13-12-2016

Około 38 tys. emerytów i rencistów z terenu działania II Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek, których termin wypłaty świadczeń z ZUS przypada na dzień Świąt Bożego Narodzenia, otrzymają emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Co za tym idzie wielu klientów ZUS, kontaktuje się z poszczególnymi placówkami Zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

 

Możemy uspokoić naszych klientów pobierających świadczenia w ostatnim terminie czyli 25 dnia każdego miesiąca, że wszystkie świadczenia zostaną wypłacone przez ZUS jeszcze przed Świętami.

 

I tak świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia.

Wszystkim swoim klientom ZUS życzy „Wesołych Świąt”.  

STATYSTYKA:

W województwie łódzkim w ostatnim terminie wypłaty świadczeń tj. 25 dnia każdego miesiąca, wypłacanych jest w sumie ok. 140 tyś. świadczeń. Na terenie I Oddziału ZUS w Łodzi i podległych mu jednostek wypłacanych jest ok. 71 tys. świadczeń. W II Oddziale ZUS w Łodzi i podległych mu jednostkach jest to ok. 38 tys. świadczeń oraz w Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i jemu podległych jednostkach – ok. 31,5 tys. świadczeń. (Dane pochodzą z listopada 2016 r.)

 

                                                                                           Monika Kiełczyńska

                                                                                           Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

                                                                                           woj. łódzkiego.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg