naglowek.jpg
 
Aktualności
Kolędowanie w Zduńskiej Woli
13-12-2016

Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli przygotował uroczystą Wigilię dla młodzieży, pracodawców oraz grona pedagogicznego z Łasku, Zduńskiej Woli i Poddębic.

Uroczystość zainaugurował występ uzdolnionych wokalnie podopiecznych Hufca Pracy – Przemysława Frąca z Łasku i Darii Jatczak z Poddębic, którzy wykonując kolędy „Maleńka miłość”, „Bóg się rodzi” i „W żłobie leży” wprowadzili wszystkich uczestników spotkania w świąteczny  nastrój. Ks. Janusz Ogrodowczyk z Bazyliki Mniejszej p.w Najświętszej Marii Panny w Zduńskiej Woli  złożył obecnym gościom świąteczno-noworoczne życzenia i pobłogosławił wigilijne potrawy. Podczas rozbrzmiewających kolęd, starodawną tradycją uczestnicy spotkania łamiąc się opłatkiem życzyli sobie Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz pomyślności w nadchodzącym 2017 roku. Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak pogratulował młodzieży dobrych wyników w nauce, wzorowego zachowania na zajęciach praktycznych i dalszych sukcesów w akcjach społecznych organizowanych przez Hufiec Pracy i szkoły. W ramach części artystycznej spotkania wigilijno-mikołajkowego, przygotowane zostało karaoke, podczas którego każdy z zaproszonych uczestników mógł wykazać się znajomością polskich kolęd i utworów świątecznych. W rolę świętego Mikołaja wcielił się Przewodniczący Rady Młodzieży Karol Wal, który obdarował wszystkich przygotowanymi przez Wychowawców świątecznymi upominkami, zakupionymi ze środków ŁWK OHP oraz przyjaciół OHP wspierających działania Hufca Pracy. Podczas przygotowywania spotkania, ogromnymi zdolnościami organizacyjnymi wykazali się członkowie Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych. Młodzież pod okiem wychowawców  w pełni zrealizowała przygotowany przez Kadrę scenariusz.

 

Dowodem zadowolenia i wdzięczności uczestników oraz gości za zorganizowaną uroczystość były gromkie oklaski i składane podziękowania na ręce Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka. Tegoroczne spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich przybyłych. Była to kolejna innowacja wprowadzona przez Kadrę i młodzież Hufca Pracy.

Tekst: Marcin Szymański

Zdjęcia: Joanna Siemińska

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg