Wpływ religii i polityki Bliskiego Wschodu na Europę
26-01-2016

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Zduńskiej Woli zaprasza na wykład profesora Bernarda Koziróga pt. "Wpływ religii i polityki Bliskiego Wschodu na Europę", który odbędzie się w 30 stycznia br. [sobota] przy ul. Ogrodowej 7, o godz. 15.00.

Wstęp wolny!

Podczas wykładu, który w całości jest ilustrowany zdjęciami z Bliskiego Wschodu, wykładowca zabierze uczestników spotkania do Izraela, Syrii i Jordanii. Pokaże najważniejsze miejsca dla wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Powie o religii i polityce tego regionu oraz wpływie wydarzeń bliskowschodnich na Europę.

Profesor Bernard Koziróg jest autorem 50 książek i wielu artykułów, z zamiłowania historyk, podróżnik i znawca krajów Bliskiego Wschodu. Obecnie pracuje dla York University (USA) oraz Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.