naglowek.jpg
 
Aktualności
Dokarmianie leśnej zwierzyny
22-01-2016

 

W dniach 18-21 stycznia jedenastu Aktywnych Hufca Pracy w Zduńskiej Woli zorganizowało i przeprowadziło akcję „Na pomoc leśnej zwierzynie”. Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Mimo że klimat naszego kraju ogólnie nie jest groźny dla życia zwierząt, średnio w czasie zimy przypada 20-30 dni nazywanych dniami głodowymi. Wtedy zwierzęta leśne nie mają możliwości dostania się do pokarmu, lub mają dostęp do takiej jego ilości, że jest to poniżej połowy ich dziennego zapotrzebowania. Wtedy ludzie muszą im pomóc. Dokarmianie zwierząt leśnych to jednak nie taka prosta sprawa i najlepiej robić to będąc w kontakcie z leśnikami lub myśliwymi. Wykładanie złej karmy np. spleśniałego chleba może przynieść więcej szkody niż pożytku. Mając to na uwadze młodzież bacznie przyglądała się dostarczanemu pożywieniu, stale je segregując.

 

 

22 stycznia Kadra Hufca Pracy z młodzieżą dostarczyła ponad sto kilogramów czerstwego pieczywa  do Leśnictwa w Piaskach koło Zduńskiej Woli. W nagrodę za okazaną pomoc Leśniczy Tomasz Tymendorf zabrał młodzież na wycieczkę po lesie, podczas której opowiedział o zwyczajach dziko żyjących zwierząt. Podopieczni Hufca Pracy chętnie zadawali pytania i otrzymywali na nie wyczerpujące odpowiedzi.

 

 

Celem przeprowadzonej przez młodzież akcji było rozbudzenie zainteresowania losem zwierząt w czasie zimy. Mądrze i konsekwentnie przeprowadzone dokarmianie stanowi bowiem rzeczywiste wsparcie dla zwierząt, przy okazji staje się dla młodzieży ważną lekcją współżycia z dziką przyrodą i ogromną przyjemnością obcowania z nią.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg