Regionalny Konkurs Plastyczny dla Gimnazjalistów „Portret Mozarta”, „Fortepian – król instrumentów muzycznych”
08-01-2016

Drodzy Uczniowie – Młodzi Artyści z powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego, pabianickiego, sieradzkiego, bełchatowskiego, poddębickiego – zapraszamy Was do udziału w Regionalnym Konkursie Plastycznym o dwóch tytułach: „Portret Mozarta”, „Fortepian – król instrumentów muzycznych”.

Liceum Plastyczne im. K. Kobro w Zduńskiej Woli przygotowało dla Was konkurs w ramach prowadzonego Projektu FORTEPIAN, m.in. z okazji przypadającej w 2016 roku rocznicy 260-lecia urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wierzymy, że postać wybitnego kompozytora, znaczenie fortepianu i instrumentów muzycznych, różnorodna muzyka, zainspirują Was do poszukiwań oryginalnych wypowiedzi plastycznych. Czekają na Was atrakcyjne nagrody. Prosimy o dostarczenie prac w nieprzekraczalnym terminie:

do 1 marca 2016 r.

11 marca br. zaplanowane zostały prezentacje muzyczno-plastyczne zorganizowane we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Zduńskiej Woli. W tym dniu nastąpi otwarcie wystawy Waszych prac w Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień.

Konkurs objęty został honorowym patronatem: Starosty Zduńskowolskiego, Prezydenta Miasta Zduńska Wola, Wójta Gminy Zduńska Wola, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Kina Ratusz w Zduńskiej Woli.

W załączaniu regulamin konkursu.

Życzymy Wam radości w tworzeniu!

Tekst: Marzena Sroczyńska-Gudajczyk