naglowek.jpg
 
Aktualności
Puls Języka w Zapolicach
11-06-2015

W najbliższy piątek do Zapolic przyjedzie platforma języka, kolorowy i głośny pojazd, z pokładu którego artyści i naukowcy promować będą język polski. Popołudnie z językiem polskim na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach zostanie zorganizowane w ramach projektu Puls Języka prowadzonego na terenie województwa przez łódzki Dom Literatury.

 

Impreza w ramach Pulsu Języka rozpocznie się w piątek o godzinie 15.00 i potrwa co najmniej do 16.30. Wszyscy, którzy pojawią się na terenie GOKiS mogą liczyć na wiele atrakcji. W ramach akcji odbędzie wiele happeningów, rozdawanie książek i słowników (akcja bookcrossing) występów, prezentacji promujących język polski.

 

W ramach akcji w Zapolicach pojawią się Kalina Jerzykowska - polonistka, teatrolog, przez wiele lat dziennikarka (Radio Łódź i „Gazeta Wyborcza” w Łodzi). Autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; entuzjastka teatru dziecięcego. Kawaler Orderu Uśmiechu.

 

Jakub Pawlak - wokalista, aktor, instrumentalista. Na scenie bez większego problemu gra jednocześnie na akordeonie i trąbce. Młody wokalista i performer rodem z Łodzi, od kilku lat robi furorę i wygrywa wszystkie najważniejsze konkursy piosenki artystycznej w kraju, a także za granicą, dr Grzegorz Rudziński - językoznawca, polonista. Od marca 2007 jest adiunktem: najpierw w Zakładzie Glottodydaktyki Polonistycznej, a obecnie w Katedrze Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej. Od roku 2000 współpracuje z Państwową Komisją Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Albumy z jego tekstami, popularyzujące wiedzę o Polsce, zostały przetłumaczone na rosyjski, niemiecki, angielski, francuski, włoski, węgierski, szwedzki i hiszpański. Odznaczony Złotą Odznaką UŁ i Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Pisywał kiedyś piosenki i limeryki, a także Magdalena Mrówczyńska – mim.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg