naglowek.jpg
 
Aktualności
Budynki handlowe i rondo. Podpisano porozumienie
27-05-2015

Podpisano porozumienie w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Łaskiej i Piwnej oraz budowy w tym miejscu dwóch obiektów usługowo-handlowych. Stronami zawartego porozumiena są zduńskowolskie Starostwo Powiatowe, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Zduńskiej Woli i firma Adept 2 z Warszawy.

 

Przedsięwzięcie wiąże się z budową ronda. - Działania związane z budową nowych pawilonów handlowych i znaczną obsługą ruchu musiały być poprzedzone zmianą układu komunikacyjnego w tym obszarze. Od początku nakreślaliśmy, że inwestor docelowy będzie musiał ponieść zobowiązania na rzecz bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych, które nie pogorszą obsługi komunikacyjnej. Po długich rozmowach i ustaleniach dziś oficjalnie zawieramy porozumienie w sprawie tych działań - mówił podczas konferencji z udziałem mediów Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.

 

Planowane rondo będzie miało cztery wloty. Czwartym będzie ten, który prowadzić będzie do nieruchomości, na terenie której pobudowane zostaną obiekty handlowo-usługowe. Przy obiekcie powstanie parking z 100 miejscami postojowymi.

 

Na terenie hektara bazy należącej do PKS, który - jak poinformował Mieczysław Piekarski, prezes PKS, zostanie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy sprzedany firmie Adept 2, powstaną dwa pawilony handlowe o powierzchni 1400 i 1700 metrów kwadratowych. Z informacji, przekazanych przez pana Karola Cieciera z firmy Adept 2, wynika, że powierzchnie zostaną rozdysponowane między operatorów sieciowych, czyli marki, których do tej pory nie było w Zduńskiej Woli. Ma się pojawić operator spożywczy, sklep modowy, sklep obuwniczy i drogeria.

 

Prace przy przebudowie skrzyżowania rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia br. i potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Inwestycję sfinansuje w całości firma Adept 2 z Warszawy, która jest inwestorem przy budowie pawilonów handlowych.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg