Zgłoś swój film na I Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich z twórczości i wydarzeń historycznych
25-04-2012

27 kwietnia już niedługo! Mija termin nadsyłania filmów na I Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich z twórczości i wydarzeń historycznych.

Misją festiwalu jest prezentacja i popularyzacja filmów poświęconych widowiskom historyczno-batalistycznym. To pierwszy i jedyny w Polsce pomysł na promocję tego typu produkcji.
Dla twórców i dla widzów festiwalu to unikatowa i bardzo atrakcyjna lekcja historii – filmy poświęcone są wydarzeniom związanym z historią danego regionu.
Filmy, które zaprezentowane zostaną w trakcie festiwalu, oparte są na faktach historycznych, które znajdują swe potwierdzenie w fachowej literaturze.

Organizatorami są Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszenie Historyczne Chrobry I.

Miejsce:

Ośrodek św. Maksymiliana Marii Kolbego,
ul. Kościelna 20, Zduńska Wola

Czas:

2 maja 2012 r.

godzina 15:00 – rozpoczęcie festiwalu
godzina 15:30 – projekcja prac

3 maja 2012 r.

godzina 14:00 wręczenie nagród
godzina 15:00 prapremiera filmu
w reż. Grzegorza Królikiewicza
pt: "Mit o Szarym"

W załączeniu na stronie jest dostępny regulamin oraz karta zgłoszenia na I Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich z twórczości i wydarzeń historycznych.

Polecamy:  http://www.facebook.com/festiwalhistoryczny

Filmy nagrodzone można będzie obejrzeć na naszej stronie w zakładce multimedia po 3 maja br.