naglowek.jpg
 
Aktualności
Konkurs Wiedzy o Mieście i Powiecie. Znamy laureatów
20-04-2015

Kiedy powstało pierwsze kino w Zduńskiej Woli, jak brzmią nazwiska prezydenta i starosty, ilu jest radnych miejskich i powiatowych – to przykłady pytań, na które musieli znać odpowiedź uczestnicy II Konkursu Wiedzy o Mieście i Powiecie.  W finale konkursu, zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, rywalizowało ze sobą troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główna nagroda, ufundowana przez  Powiat Zduńskowolski, trafiła do Mateusza Szczurkowskiego.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Do eliminacji organizowanych w szkołach przystąpiło blisko 250 uczniów, z których po testach do półfinału zakwalifikowało się po troje najlepszych uczestników z każdej szkoły.
Po II etapie wyłonieni zostali finaliści, którzy o główne nagrody walczyli w studiu telewizji ZW Media. Zestawy pytań w tym etapie konkursu przygotowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli: Jolanta Jeziorska, Jarosław Stulczewski, Paweł Szewczyk i Piotr Płuciennik. W ścisłym finale rywalizowali ze sobą: Maria Gąsiorowska z Liceum Plastycznego, Adam Niezgodzki z I LO i Michał Szczurkowski z II LO, który jako laureat konkursu otrzymał  główną nagrodę ufundowaną przez Powiat Zduńskowolski - aparat fotograficzny i dysk zewnętrzny. Nagrodą za II miejsce dla Adama Niezgodzkiego był bon upominkowy od firmy Ferax za 200 zł, a za III dla Marii Gąsiorowskiej - "Opowieści z Miasta nad Brodnią" od drukarni Verte i bon zakupowy za 100 zł od firmy Ferax. Upominki dla finalistów ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokator.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
banerbox3.png
banerbox1.png
banerbox2.png
Bzyliszek lipiec 2014 rok OK wer Cor 9 (2).JPG
baner-strona-regionalna-wystaw2.jpg
baner_250_250.jpg
zajawka.jpg
kalendarz-imprez2.jpg
ZIP-logo-300x263.jpg
baner_right1.png
Bez tytułu.png
baner_right3.png
EDUKACJA.pdf.01.jpg
14045259_POMOC.jpg
b2.png
logo zw.jpg
logo_promuje_lodzkie do plakatu.jpg
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
och środ. baner.jpg
polair.jpg
sprawdz-jakosc-powietrza2.jpg
plakat.jpg