Ulica Widawska w Szadku doczeka się remontu

jj
arch.
Na to, by powiat wyremontował ulicę Widawską w Szadku mieszkańcy czekają od lat. Monitowali o niego, grozili nawet pikietą. Teraz modernizacja jest już pewna i ruszy jak najszybciej. Rozstrzygnięto przetarg.

Widawska w Szadku będzie gruntownie zmodernizowana dzięki temu że powiatowi zduńskowolskiemu udało się na nią pozyskać dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. To połowa z ponad 2,1 mln zł, jakie pochłonie inwestycja, a blisko 100 tys. zł dołożyła gmina Szadek. Ponad milion wykłada powiat.
Rozstrzygnięto już przetarg. Modernizację ciągnącej się przez kilka kilometrów drogi od skrzyżowania z Północ-Południe do ul. Piotrkowskiej wykona konsorcjum firm Bustrans i Drochod. Prace mają rozpocząć się jak najszybciej, gdy tylko gmina Szadek skończy budowę kanalizacji. Czasu nie ma dużo, ponieważ wszystko ma być gotowe do 15 września, by na Turniej Sołectw goście mogli już swobodnie dojechać wyremontowana ulicą. Co będzie zrobione?

- Od traktu Północ - Południe do cmentarza poszerzona zostanie nakładka. Na wysokości cmentarza po jednej stronie będzie chodnik, a po drugiej zatoka postojowa, ścieżka rowerowa i chodnik. Ścieżka rowerowa będzie prowadziła do skrzyżowania z ulicą Piotrkowską. Będą poprawione łuki, zrobione dodatkowe wpusty, nowe oznakowanie, w rejonie poczty pojawi się dodatkowy pas do skrętu - wylicza Piotr Pacelt, szef wydziału dróg zduńskowolskiego starostwa . Zapowiada, że prace będą prowadzone, by jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom, jednak w pewnym momencie będzie trzeba zamknąć odcinki drogi.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

od 12 lat

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego